Již 25 let patříme k předním českým výrobcům nábytku. Dodáváme vlastní řešení kancelářských a komerčních interiérů do mnoha významných firem v Česku i v zahraničí.
Služby
Aktuality
Historie
Životní prostředí
Reference
Značky a partneři
Certifikáty
Kariéra
Kontakt

Napsali o nás

Aktuality

[29. 4. 2020]

Mimořádná opatření 2

Vzhledem k postupnému uvolňování krizových opatření reagujeme úpravou vnitřních nařízení naší firmy:

Je možné opět navštěvovat naše klienty a zároveň se s nimi setkávat v prostorách firmy – vždy po telefonické domluvě.

To samé platí i pro dodavatele.

U všech návštěv je zapotřebí dodržovat opatření zabraňující šíření nákazy (roušky, vzdálenost a měření teploty při vstupu firmy)

 

Tato nařízení z dřívějška zůstávají v platnosti:

Dodavatelé materiálu mají zakázán přístup do naší firmy a v případě dovozu materiálu bude materiál a zboží vyložen našimi zaměstnanci.

Dopravci, kteří naše zboží nakládají v expedičním skladu budou vybaveni ochrannou rouškou a bude jim omezen pohyb pouze na místo u expediční rampy.

Pošta a přepravní společnosti budou předávat zásilky před budovou, nebo přes okénko v kanceláři účtárny.
Nemáme žádné pracovní omezení a co se týče dodávek zboží neplánujeme dodávky omezovat či dokonce rušit, pouze montáže budou probíhat s důrazem na ochranu zdraví našich zaměstnanců i zaměstnanců klientů.

O všech aktuálních a relevantních opatřeních a rozhodnutích, které by měly nějakým způsobem ovlivnit, omezit či ohrozit naši vzájemnou spolupráci, Vás budeme neprodleně informovat.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici.

Za vedení společnosti

Ing. Martin Pavliš a Ing. Aleš Sokolík – jednatelé společnosti

Mias OC, spol. s r.o.
Krouna 322
539 43 Krouna
Czech Republic

M: +420 724 701 001
T: +420 469 613 301
F:  +420 469 341 138

E: info@miasoc.cz

Show Room Praha

Meteor Centre Office Park
Sokolovská 100/94
180 00  PRAHA 8
Czech Republic

M: +420 724 701 004
T: +420 272 937 350

[16. 3. 2020]

Mimořádná opatření

V návaznosti na současnou situaci, která panuje jak u nás v ČR, tak i v okolních státech, Vás informujeme o opatřeních, které vyplývají nejen z nařízeni vlád, ale i z nařízeni naší firmy.

Až do odvoláni není možné navštěvovat naše zákazníky.
Dodavatelé a návštěvy mají zakázán přístup do naší firmy a v případě dovozu materiálu bude materiál a zboží vyložen našimi zaměstnanci.
Dopravci, kteří naše zboží nakládají v expedičním skladu budou vybaveni ochrannou rouškou a bude jim omezen pohyb pouze na místo u expediční rampy.
Pošta a přepravní společnosti budou předávat zásilky před budovou, nebo přes okénko v kanceláři účtárny.

Jsme dostupní po telefonu či mailu. Nemáme žádné pracovní omezení a co se týče dodávek zboží neplánujeme dodávky omezovat či dokonce rušit, pouze nebudeme až do odvolání realizovat montáže nábytku v zahraničí, či na územích s nařízenou karanténou, do doby nařízeného omezení ze strany vládních orgánů.

Samozřejmě, pokud nezasáhne vyšší moc.

O všech aktuálních a relevantních opatřeních a rozhodnutích, které by měly nějakým způsobem ovlivnit, omezit či ohrozit naši vzájemnou spolupráci, Vás budeme neprodleně informovat.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme k dispozici.

Za vedení společnosti

Ing. Martin Pavliš a Ing. Aleš Sokolík – jednatelé společnosti

Mias OC, spol. s r.o.
Krouna 322
539 43 Krouna
Czech Republic

M: +420 724 701 001
T: +420 469 613 301
F:  +420 469 341 138

Show Room

Meteor Centre Office Park
Sokolovská 100/94
180 00  PRAHA 8
Czech Republic

T: +420 272 937 350
F:  +420 272 937 351

[27. 6. 2018]

Mias OC spol. s r. o. získala dotaci na projekt s názvem „Inovace v Mias OC“.

MPO

EU

Stručný popis projektu
Projekt je zaměřen na inovaci výrobního procesu, která vede ke zvýšení obratu firmy a zavedení funkcí a postupů do výroby, a také inovaci výrobkovou (1 inovovaný a 1 zcela nový výrobek). Inovace procesní a inovace výrobkové jsou provázány. Díky inovaci procesní, kdy dojde k pořízení nové výrobní technologie (velkoplošné dělící pily a automatické olepovačky hran), bude možné zavedení výroby i dvou nových výrobků (akustické skříně s perforovanými akustickými dveřmi a odhlučněné telefonní kóje.

Cíle projektu
Cílem projektu je zavedení inovace výrobního procesu prostřednictvím pořízení nové technologie (velkoplošná dělící pila, olepovačka hran), která umožní výrobu nových a inovovaných produktů a zvýší objem výroby současné. Procesní inovace byla zajištěna vlastním vývojem ve spolupráci s vysokou školou (Mendelova univerzita Brno).

Dalším cílem je zavedení výroby jednoho inovovaného výrobku (akustické skříně s perforovanými akustickými dveřmi kategorie útlumu C s využitím materiálu akustik +) a jednoho zcela nového výrobku (odhlučněné kóje na telefonování s materiálem Recytex a kategorií útlumu A do velkoplošných kanceláří typu Open Space. Prototypy vznikly na základě vlastního vývoje žadatele, měření vlastností potom ve spolupráci s firmou SONING Praha, a.s. a Mendelovou univerzitou Brno.

Termín realizace projektu
Termín realizace projektu je od 01. 10. 2017 do 01. 06. 2018. Na základě uskutečněného výběrového řízení a podepsané kupní smlouvy zajišťuje dodávku velkoplošné dělící pily a automatické olepovačky hran TEKMA, spol. s r. o.

Na realizovaný projekt je poskytována finanční podpora z EU, konkrétně z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

[27. 11. 2017]

Showroom MiasOC v Německu

V květnu 2017 byl oficiálně otevřen první showroom firmy Mias OC v Německu. Otevření proběhlo za účasti zástupců firmy Mias OC, obchodního zastoupení v Německu a několika našich dealerů.Showroom je možné po předchozí domluvě navštívit a využít k prezentaci Vašim zákazníkům. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Adresa showroomu:

Technologiepark Trittau
Technologiepark 24
DE-22946 Trittau 

004

[22. 8. 2017]

Změna ve vzorníku dekorů

Z důvodu ukončení výroby výrobcem jsme nuceni nahradit dekor stříbrná AG (Kaindl 5943PE) dekorem stříbrná SI (Kronospan 0881PE).
Tato změna vstoupí v platnost 1. 10. 2017.

[22. 7. 2016]

Hledáme nového kolegu/kolegyni!

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici Marketing Manager. Více podrobností v sekci kariéra.

[14. 10. 2015]

Společnost Mias OC oslavila 25 let od svého vzniku

Společnost Mias OC byla založena pod původním názvem „ROVI s.r.o.“ 7. září. 1990. Za svou pětadvacetiletou historii prošla mnoha proměnami, změnami názvu a vlastníků. Od kovářské výroby s pěti zaměstnanci se společnost vypracovala na předního českého výrobce kancelářského nábytku s kvalitními typovými řadami nábytku a stálou klientelou.

Číst více

[8. 6. 2015]

Změna ve vzorníku dekorů

Z důvodu ukončení výroby výrobcem jsme nuceni nahradit dekor standardní nabídky Mias OC hruška maloja (HM). Dekor  bude nahrazen dekorem hruška planá (HP).

Rozšířená nabídka dekorů se rozroste o dekor jilm (JD).

Tyto změny vstoupí v platnost 1.6.2015.

Product_News_MiasOC_No6_CZ

[24. 9. 2014]

Mias OC je finalistou soutěže Firma roku 2014 Pardubického kraje

Ve čtvrtek 18. 9. 2014 byly vyhlášeny výsledy soutěže Vodafone firma roku 2014 Pardubického kraje.

Číst více

[1. 8. 2012]

Společnost Mias OC otevřela zrekonstruovaný showroom

Společnost Mias OC, která vznikla ze společnosti Samas ČR, znovuotevřela zrekonstruovaný showroom v Praze. Součástí slavnostního otevření byla pravidelná prezentace novinek společnosti včetně nových kancelářských židlí společnosti Dauphin. Výrobní závod Mias OC v Krouně koupil management společnosti od německého správce konkurzní podstaty před dvěma lety. Výroba zaměřená na kancelářský nábytek zde pokračuje plynule dál.

[7. 6. 2016]

Svět se hýbe, hýbejte se s ním

Zdravé sezení? Svět se hýbe, hýbejte se s ním.

Dny strnulého sezení v kanceláři jsou minulostí. Nezatěžujte zbytečně své záda, pořiďte si dynamickou židli pro zdravé sezení nebo výškově nastavitelný stůl a bude se vám lépe nejen sedět, ale i pracovat.

Číst více

[8. 6. 2015]

Novinky.cz: Čeští nábytkáři z Krouny zvyšují export a plánují klíčovou investici

“Úspěšnou prezentaci na veletrhu Orgatec v Kolíně nad Rýnem má za sebou společnost Mias OC, výrobce kancelářského nábytku z Krouny. Nové kontrakty především v Německu, ale také na Slovensku vyvolaly potřebu masivně investovat. V plánu je výstavba nové haly a nákup technologií za 45 miliónů korun.

Číst více

[8. 6. 2015]

Drevársky magazín: Společnost Mias OC posiluje v Německu

“V roce 2011 činil export do Německa pětiprocentní podíl z celkového obratu společnosti. Následující rok došlo k jeho ztrojnásobení. V roce 2013 exportní zakázky do Německa měly tržby již téměř 30 milionů korun. V roce 2014 činily tržby z exportu do Německa 46 milionů korun, to znamená 30 % z celkového obratu společnosti. Díky zvýšenému exportu začal Mias OC také ve větší míře nabírat nové zaměstnance a to zejména do dělnických profesí. Do Německa společnost exportuje hlavně kancelářské stoly programu EN Line a úložné systémy CP Line (skříně a kontejnery).” Celý článek k přečtení.

[8. 6. 2015]

Tři články na serveru iDnes o společnosti Mias OC

Na serveru iDnes.cz byly publikovány tři články o společnosti Mias OC.

“Mias OC, firma, která od svého vzniku prošla mnoha proměnami včetně několika převodů vlastnictví a změn jména, slaví 25 let. Od kovářské výroby až po výrobu a dodávky kancelářského nábytku významným nadnárodním společnostem v Evropě i po světě.” Odkaz na celý článek.

“Máte problémy s koncentrací? Pravděpodobně za to může špatná židle.” Odkaz na celý článek

“Přední český výrobce kancelářského nábytku, společnost Mias OC, zaznamenal výrazný růst díky dodávkám nábytku do sousedního Německa. Tři roky po vstupu na trh činí export do Německa 30 % z celkového obratu společnosti.” Odkaz na celý článek

[8. 6. 2015]

Hlinsko: Hledání společné řeči s podnikateli

22.leden 2013 – 07:37

“Účastnili se jej ředitelé největších firem v Hlinsku a okolí s představiteli radnice, hospodářské komory a úřadu práce na konci týdne.

Pardubické novinky o tom informoval Martin Němec z firmy In Print HK.

Starostka města Magda Křivanová seznámila šéfy firem se záměry radnice pro letošní rok i se vznikem  Místní akční skupiny Hlinecko. „Není to libozvučný název, ale je to podle metodiky. Tento projekt propojuje podnikatelský, neziskový a veřejný sektor a umožní čerpat evropské peníze na některé projekty,“ uvedla Křivanová.

V čele sdružení je představenstvo ze zástupců výše uvedených skupin v jehož čele je Martin Pavliš, jednatel firmy Mias OC, která v nedaleké Krouně vyrábí kancelářský nábytek.

Křivanová dále uvedla, že ve městě byla necitlivě zrušena dvě učiliště, zbylo jen gymnázium, jehož studenti odcházejí na vysoké školy a z nich se už do města nevracejí.

V loňském roce se podařilo přesvědčit Pardubický kraj o nutnosti potřeby technického oboru v tomto regionu a město věří, že i ve spolupráci s podnikateli se podaří tento nepříznivý stav zvrátit. Jako další problém vidí další nesmyslné změny v dopravní obslužnosti a požádala podnikatele, aby předali své podněty k tomuto problému, protože nedávné změny si vyžádaly úpravy pracovní doby i změny ve školách a nyní se opět bude vše měnit.

Všichni, jedním dechem, poukázali na katastrofální stav silnic II. A III. třídy jenž komplikuje život prakticky všem.

Setkání se zúčastnili zástupci devíti největších firem s celkovým obratem kolem 4 miliard korun (Mlékárna Hlinsko, Fans, Backer, Eektro CZ, Megatech, Jednota, Renos, Save, Mias OC a Trii).

Většina jejich představitelů si spolupráci s městem pochvalovala, pozastavili se nad nelichotivým umístěním města v anketě o nejlepší město k podnikání, v které Hlinsko skončilo až na chvostě s tím, že autoři ankety nikoho z nich neoslovili. Zároveň zástupci firem uvedli, že největší vlna propouštění je už za nimi a letošní rok vidí víceméně optimisticky s možností vzniku několika desítek nových pracovních příležitostí.

Přesto vedoucí tamního úřadu práce Petr Sádovský konstatoval, že v lednu přibylo do evidence dalších 180 lidí, většinou ze stavebnictví a sezónních pracovníků. Aktuální nezaměstnanost ve městě je 9,7 procenta.

Starostka Křivanová řekla, že toto setkání je první ze série, kterou hodlá radnice zorganizovat a přispět ke zlepšení podnikatelského prostředí ve městě. Nyní se chystají setkání s menšími firmami a živnostníky a samostatné setkání s podnikateli v oblasti cestovního ruchu.

Podklady pro graf:
Nezaměstnanost k 31.12.2012

Celá ČR      9,4
Pardubický kraj 9,2
Okres Chrudim 10,3
Hlinecko 11,2
Počet nezaměstnaných na Hlinecku 1 200
Volných míst na Hlinecku 47″

Zdroj:

http://www.pardubickenovinky.cz

[8. 6. 2015]

Špičkové kvality pro náročné zákazníky nelze dosáhnout bez špičkové techniky.

“Český výrobce kancelářského nábytku, společnost Mias OC, získal významnou zakázku – dodávky nábytku pro obchodní řetězec REWE v Německu a Francii. Vzhledem k tomu, že se jedná o náročného zákazníka, společnost Mias OC se na zakázku připravila nákupem nové technologie.

Jedná se o moderní olepovací linku Stream Line od firmy Biesse, která je vybavena laserovou technologií. Tato technologie funguje na principu roztavení lepicí mikrovrstvy chemicky modifikovaného polypropylenu, předem aplikovaného v tloušťce cca 0,2 mm na dekorační ABS pásce, pomocí laserového paprsku. Lepicí vrstva má zpravidla stejnou barvu jako základní materiál, čímž je zajištěna neznatelná spára mezi dílcem a ABS páskou. To má výrazný pozitivní vliv na vzhled dílců zejména u lesklých světlých povrchů, které jsou velmi moderní a žádané.

Společnost Mias OC navíc získala certifikaci GS Zeichen pro stoly, skříně a kontejnery od TüV Hamburg pro německý trh.”

Dřevařský magazín
http://www.drevmag.com

[8. 6. 2015]

Společnost MIAS OC díky rostoucímu exportu zvyšuje výrobu

“Společnost MIAS OC z Krouny, zaměřená na výrobu kancelářského nábytku, rozšířila svůj pracovní tým z loňských 43 zaměstnanců na letošních 52 (v roce 2008 zaměstnávala zhruba 60 lidí). K tomuto kroku ji přiměl zvýšený nárůst zakázek, a to hlavně zahraničních.

Firma letos zaznamenala dvojnásobný nárůst exportu hlavně na německý trh, na který se cíleně zaměřila po svém osamostatnění před dvěma lety. Do té doby byla součástí německé skupiny Samas, která se na podzim roku 2009 ocitla v insolvenci a podala sama na sebe návrh na insolvenční řízení. V létě 2010 od insolvenčního správce odkoupil českou firmu její management. Firmě se tímto krokem uvolnily ruce nejen pro vlastní designovou tvorbu, neboť až dosud vycházela z návrhů mateřské firmy a ve výrobě využívala i společné prvky a komponenty, ale hlavně se jí otevřely nové trhy v západní Evropě, které do té doby měla zapovězené. Postupným rozšiřováním sítě prodejců začala získávat důležitou pozici hlavně v Německu. 
Zatímco loni k našim západním sousedům vyvezli nábytek za 3,9 mil. Kč, letos za první půlrok už za 6 milionů. Výhledově by měl export do Německa tvořit zhruba 12 až 13 % celkového obratu firmy.

Společnost očekává, že letošní rok právě díky zvyšujícímu se exportu zakončí v černých číslech a obrat jí vzroste proti loňským 103 mil. Kč na cca 120 mil Kč.”

Dřevařský magazín
http://www.drevmag.com

[8. 6. 2015]

Nábytkářská firma Mias posiluje export do Německa

/IN PRINT HK/17. července 12
“Dvojnásobný nárůst exportu do Německa letos docílila nábytkářská firma Mias OC z Krouny na Chrudimsku. Přitom německý trh byl pro výrobce kancelářského nábytku v minulosti prakticky zapovězenou zemí. Zatímco loni firma k západním sousedům vyvezla nábytek za 3,9 miliónů korun, letos za první půl rok už za 6 miliónů a výhledově bude export do Německa tvořit zhruba 12 – 13 procent celkového obratu firmy. „Ceníme si hlavně toho, že jsme na německý trh pronikli ne jednorázovou akcí, ale postupným rozšiřováním sítě prodejců.“ říká jeden z jednatelů firmy Martin Pavliš. Úspěch v Německu přičítá i tomu, že se firma v roce 2010 osamostatnila z nizozemské skupiny Samas, která skončila v konkurzu a závod v Krouně koupili čeští manažeři, kteří jej zachránili před úpadkem. České vedení dokázalo firmu vyvést z krize. Letos plánuje růst obratu o 10 procent. Zvýšil se i počet zaměstnanců, z loňských 43 se letos stabilizoval na 52.
„Přijali jsme lidi hlavně do dělnických profesí,“ doplňuje další z jednatelů Aleš Sokolík. Do Německa firma exportuje hlavně  kancelářský nábytek řady EN line, což jsou stolové systémy, skříně, kontejnery, dýhovaný nábytek a židle.

Firma úspěšně kopíruje vývoj celého segmentu českého nábytkářského průmyslu. Podle údajů Asociace českých nábytkářů v loňském roce zastavil propad z let  2009 a 2010 a celý obor se stabilizoval. Celková výkonnost českého nábytkářského průmyslu byla loni 35,12 miliard korun proti předloňským 35,01 miliardě. Zastavil se i propad počtu zaměstnanců v nábytkářském průmyslu, ještě v roce 2006 zaměstnával obor 39 150 lidí. Do roku 2010 se jejich počet propadl na 28 011. V loňském roce už propouštění nebylo tak masivní a v oboru pracuje 27 122 lidí.

„Po loňském mírném oživení pociťujeme letos spíše stagnaci, růst obratu není dán velkými zakázkami, ale spíš větším počtem menších zakázek a vzhledem k stagnaci stavební výroby počítáme, že krize v oboru ještě není úplně zažehnána,“ tvrdí Pavliš.

Společnost Mias OC letos počítá i s investiční činností. „Utratíme v investicích zhruba 5 miliónů korun. Dost nás stojí certifikace nábytku pro německý trh. Sice máme všechny potřebné certifikáty od tuzemských organizací, ale v Německu navíc vyžadují tzv. GS certifikát, upravili jsme také naše předváděcí prostory v Praze a počítáme i s úpravou těchto prostor v Krouně,“ dodává Sokolík.

Společnost plánuje, že letošní rok zakončí v černých číslech a obrat naroste proti loňským 103 miliónům k hranici 120 miliónů korun.

Technický týdeník
http://www.techtydenik.cz”

[8. 6. 2015]

Nábytkářská firma Mias zvýšila počet lidí a čeká vyšší obrat

Úterý, 17 Červenec 2012 17:28 ČTK:

“Nábytkářská firma Mias z Krouny na Chrudimsku zvýšila letos počet zaměstnanců a očekává vyšší obrat. Pomoci jí má i vyšší export do Německa, kde letos posílila svou pozici. ČTK o tom informoval jeden z jednatelů firmy Martin Pavliš.

Číst více

[12. 11. 2009]

Nábytek dostal značku Česká kvalita

Krouna – Pouze dvě nábytkářské firmy v České republice převzaly před několika dny prestižní ocenění Česká kvalita – Nábytek. Mezi nimi je i výrobce kancelářského nábytku z Krouny na Hlinecku, společnost Samas Česká republika.

Samas vyrábí ročně dvanáct tisíc stolů, patnáct tisíc skříní a pět tisíc kontejnerů, především z kovu a dřevotřísky. Kupují od něj hlavně nadnárodní firmy a banky. „Sázíme na tradici výroby nábytku v Krouně. Lidí, kteří jsou šikovní a chtějí kvalitně pracovat, je v tomto regionu naštěstí dost,“ řekl jednatel společnosti Samas Martin Pavliš. Cena Česká kvalita není první významný úspěch firmy. Nábytek z Krouny dostal před několika lety také certifikát Ekologicky šetrný výrobek od ministra životního prostředí. Program Česká kvalita byl přijat usnesením vlády, výrobky a služby hodnotí na základě nezávislého posuzování. Samas exportuje nábytek do Polska, Slovenska, Rakouska, Rumunska a Ruska. Dnes má 67 pracovníků, o 22 méně než před rokem. Letos také kvůli krizi očekává pokles tržeb oproti mimořádně úspěšnému loňskému roku asi o 20 procent na zhruba 140 milionů korun. Certifikát Česká kvalita se uděluje na dva roky. Poté musí výrobce požádat o prodloužení nebo projít celým procesem znovu.

Článek zveřejnila Mladá fronta DNES – Pardubický krajVýstřižek